Oficjalne forum polskiej krypto waluty - Polcoin

Hydepark => Wszystko i nic => Wątek zaczęty przez: pawelr w Październik 19, 2017, 07:16:05 pm

Tytuł: Jakiś problem bezpieczeństwa na stronie forum i stronie głównej projektu
Wiadomość wysłana przez: pawelr w Październik 19, 2017, 07:16:05 pm
Przepraszam, że - jako nowy użytkownik - od razu w pierwszym poście zgłaszam reklamację.
Ale moje programy antywirusowe (używam Bitdefendera, a na innym komputerze Nortona) nie chcą mnie wpuścić ani na oficjalne forum (czyli tutaj) ani na stronę projektu POLCOIN.
Co gorsza, komunikat, jaki mi zwraca Bitdefender, nie dotyczy np. niskiej reputacji, ale złośliwego oprogramowania. Wszedłem mimo to, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłem, że wszedłem.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Jakiś problem bezpieczeństwa na stronie forum i stronie głównej projektu
Wiadomość wysłana przez: pdrobek w Październik 24, 2017, 03:07:29 pm
Niska reputacja wynika z ograniczonego zasięgu samego polcoina, mało osób na świecie używało polcoina - co mamy zamiar zmienić :-) heh tylko średnio ciężko jest się w tym szumie medialnym przebić z czymś godnym polecenia przy ograniczonym budżecie. A w szczególności mając za konkurencję monety które finansują się z ICO.

Jak się dobrze orientuję to informacja o złośliwym oprogramowaniu pewnie by zniknęła o ile byśmy usunęli kod odpowiedzialny za obliczanie haszy z kodu źródłowego aplikacji gdyż może on posłużyć osobie o niecnych zamiarach na  obciążenie procesora maszyny w stopniu znacznym!

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Jakiś problem bezpieczeństwa na stronie forum i stronie głównej projektu
Wiadomość wysłana przez: pawelr w Październik 25, 2017, 01:07:42 pm
Dzięki za wyjaśnienie.
W takim razie może i można ignorować komunikat o złośliwym oprogramowaniu, ale jego pojawianie się nie sprzyja na pewno popularyzacji projektu (ten sam problem jest na stronie głównej Polcoia). Ktoś zainteresowany może zajrzeć, zobaczyć ostrzeżenie i nigdy tu nie wrócić.
Ja wrócę, bo od paru lat fascynuje mnie entuzjazm i upór, Twój i społeczności Polcoina, dzięki którym ten projekt żyje i ma się chyba nawet coraz lepiej :-)
Tytuł: Odp: Jakiś problem bezpieczeństwa na stronie forum i stronie głównej projektu
Wiadomość wysłana przez: pdrobek w Październik 27, 2017, 03:14:06 pm
Wiesz :-) wychodzi na to że jestem krową albo nawet gorszy od krowy bo krowa nie zmienia poglądów ... tak jak ja trwam w projekcie a nawet go rozwijam.

Tak czy inaczej edukacja edukacja edukacja nie tylko osobista ale i społeczności to bardzo duża część projektu Polcoin