959 Wiadomości w 116 wątkach, - wysłana przez 106 użytkowników - Najnowszy użytkownik: Kamilbsg

Autor Wątek: Oficjalna kopalnia Polcoin  (Przeczytany 12236 razy)

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
Odp: Oficjalna kopalnia Polcoin
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:02:37 am »
Wracam do tematu, bo jakoś trudno uzyskać odpowiedź.
Kopię na kopalni przez cały czas.
11.01.2016 nastąpiła przerwa w wypłatach, tzn. na moje konto, ostatnia wpłata wpłynęła 11.01.2016 o godzinie 15:32.
13.01.2016 zadałem rano pytanie co się dzieje. Padła odpowiedź po 2 godzinach, że już będzie OK, bo zapomiano włączyć crona.
13.01.2016 19:20 wpada wpłata
13.01.2016 22:09 kolejna wpłata
i tak kolejno do dnia:
14.01.2013 14:03 ostatnia wpłata
W między czasie pojawiła się informacja na kopalni, aby przelać na wszelki wypadek swoje PLC. Fajnie, tylko, że ja żadnych PLC tam nie mam, bo co każdy 1000 wypłaca się on z automatu.
16.01.2016 17:00 wyłączyłem kopaczy
17.01.2016 18:30 włączyłem kopaczy
Niestety, ale wciąż nic nie przychodzi na moje konto, ani aktualnego, ani zaległego ( w sumie z 4 dni urobku).

O co chodzi?
Czy będzie jakieś info? A może należy dać sobie spokój z kopaniem, bo i tak nic się nie dostanie?

Przepraszam, sprawa wygląda tak: udział którego suma kontrolna jest jednocześnie rozwiązaniem bloku od 11.01.2015 posiada 2 właściwości "Our result" i "Upstream result" w wolnym tłumaczeniu "nasz udział", "udział sieci". Jest to problem dla gdyż jednocześnie sieci i kopalnia nie mogą rozwiązać bloku. Kolejny skrypt wypłacający stwierdza problem i zatrzymuje wypłaty. Napisałem skrypt SQL który ten temat miał zamknąć tj przypisać odpowiedni udział odpowiedniemu górnikowi. Jak widać nie działa do końca jak myślałem. Dodatkowo fakt mojego przeziębienia nie poprawia sytuacji w kopalni.

Dziś wyłączę stratum proxy na kopalni, przeanalizuję logi jakie są zgromadzone i każde PLC które nie zostało wypłacone wypłacę ręcznie. Potem pociągnę najnowsze uaktualnienia z repozytorium git i uruchomię kopanie na swojej koparce. Jak stwierdzę stabilne i poprawne działanie otworzę kopalnię na nowo dla pozostałej części społeczności

Na chwilę obecną bardzo przepraszam za taki a nie inny stan kopalni i brak wypłat.

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2016, 12:45:01 pm »
Wypłaty ruszyły.

W skrypcie o którym mówiłem ostatnio nie było opisanego sposobu traktowania bloków gdzie nie ma wpisanej wartości co do id udziału stanowiącego rozwiązanie. Dla mnie na moje rozumienie stratum proxy od ahmebodi jest to błąd albo właśnie w stratum proxy albo w samym mposie.

Co się stało od 11.01.2016 w logach też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

wargo

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • Kopalnia PLC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2016, 03:25:32 pm »
posiada 2 właściwości "Our result" i "Upstream result" w wolnym tłumaczeniu "nasz udział", "udział sieci". Jest to problem dla gdyż jednocześnie sieci i kopalnia nie mogą rozwiązać bloku.
Ale to wartości tak/nie, które sprawdzają czy blok został rozwiązany i przyjęty.

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2016, 03:41:26 pm »
Nie mam pewności czy tak jest jak mówisz, zauważyłem że takie udziały gdzie jest "Y" i "Y" w tablicy shares nie są przenoszone poprawnie do tablicy blocks tj wszystko poza share_id i danymi użytkownika jest uzupełnione. Cron trafia na taki rekord z blokiem i wysypuje się. Ręcznie po sprawdzeniu hashu bloku w łańcuchu bloków okazuje się że blok jest zaakceptowany przez pozostałe węzły a mpos odstawia cyrki. Obecnie przed cronem payouts leci skrypt naprawiający tą przypadłość.

Pozostało rozwiązać jeszcze problem z cronem findblocks.php ale do tego trzeba przysiąść ponownie a na dziś już nie mam siły

findblock       Błąd          01/17/2016 15:21:02    01/17/2016 15:28:01    Cron disbaled due to errors

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:12:33 am »
Kopalnia pracuje normalnie! Jeżeli zauważycie coś nie tak w pracy proszę piszcie do mnie. To doświadczenie nauczyło mnie jednego :-) php nie nadaje się do operacji w trybie prawie rzeczywistym.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2016, 07:39:08 am »
No i od wczoraj kopalnia 'padła'.

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:48:57 am »
O 23 dokładnie, fuckup z nią aktualny jaki wystąpił to:

2016-01-21 8:07:01 - ERROR --> E0001: The block with height 707396 found share 1186 which is < than 51132107 of block 707205.

Naprawiłem to już.

Prostymi słowami im dłużej zajmuję się mpos-em i stratum od akhmebodi (czy jakoś tak) tym bardziej się upewniam że są to zbugowane oprogramowania. Tutaj np kopalnia przestała funkcjonować gdyż auto inkrementacja kluczy w tablicy shares się zapętliła i licznik wystartował od 0 podczas gdy ostatnio naliczony blok miał share id tuż przed rolowaniem. Testy tzw 'sanity check' w mposie stwierdziły że ktoś coś majstruje i wyłączyły wszystko co możliwe.

Przykre.

rav3n_pl

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2016, 06:37:45 pm »
Gdyby share były w blockchainie nie byłoby problemu... :"D
Piffko PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni :)

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:08:26 pm »
Czy z kopalnią to będzie już tak zawsze? (Same problemy?)

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2016, 11:46:59 am »
Hej

No więc tak, zdaję sobie sprawę że ostatnie dni nie były proste i łatwe jednak moim celem jest powrót do stabilności rozwiązania jakie było przez długi czas.

Brak zmiany adresów na stronach choćby głównej to był największy blamaż, przepraszam za to.

Jedno mam na swoje usprawiedliwienie :-) wprowadzam zmiany które mają na celu usprawnienie i uporządkowanie sytuacji z adresami i tak dla przykładu

kiedyś był pool.epolcoin.pl to ewoluowało do pool.polcoin.pl który następnie zmieniłem do plc.polcoin.pl. Tak jak z resztą nazewnictwo wszystkich innych kopalni czyli LTC PPC PLNc.

Piszcie jeżeli będą problemy z kopalniami.

Oficjalnie podaję do informacji. Strona główna https://polcoin.pl ma już zmienione informacje co do adresów kopalni. Nagłówki kopalni podobnie, sukcesywnie będę zmieniał informacje na forach i w innych serwisach które są dostępne w necie. W razie pytań tak jak poprzednio jestem do dyspozycji

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2016, 10:54:44 am »
Uwaga ogłoszenie.

Dziś zapewne będziemy wymieniać dyski w głównym serwerze. Usługi będą offline!

----------------------------------

Prace techniczne zakończone. Cieszymy się nowym miejscem na nowych dyskach.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 03:29:01 pm wysłana przez pdrobek »

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:39:25 pm »
Oficjalna kopalnia zaniemogła  :(

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2016, 12:53:25 pm »
PPC też chciałaby popracować ...

We are investingating issues in the backend. Your shares and hashrate are safe and we will fix things ASAP.

Findblocks disabled, new blocks will currently not show up in the frontend
Blockupdate disabled, blocks and transactions confirmations are delayed
Payouts disabled, you will not receive any coins to your offline wallet for the time being

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2016, 09:49:44 pm »
Okresowo się wysypują a ja z uwagi na córkę nie zawsze monitoruję sprawę :-)

Sprawa rozwiązana

rav3n_pl

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:44:30 am »
Na samym dole https://pool.polcoin.pl/index.php?lang=pl stoi (c) za 2014 i megawaluta jako giełda. Warto zaktualizować.
Piffko PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni :)