959 Wiadomości w 116 wątkach, - wysłana przez 106 użytkowników - Najnowszy użytkownik: Kamilbsg

Autor Wątek: Konkurencja zaprasza na swoje forum  (Przeczytany 1777 razy)

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
Konkurencja zaprasza na swoje forum
« dnia: Czerwiec 11, 2016, 09:51:40 pm »
Po raz kolejny konkurencja stworzyła forum na które nas zaprasza (Polcoin-a)

Jak uważacie warto po raz kolejny wejść na drogę rozmów z PCC i PLNc czy pominąć milczeniem tą kwestię?

rav3n_pl

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
Odp: Konkurencja zaprasza na swoje forum
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2016, 08:38:23 pm »
Nie bardzo rozumiem.
Forum które "spina" wszystkie monety wydaje się być forum.bitcoin.pl
Na forach innych monet można by dodać wątek dotyczący zmian (w kodzie, nowe kopalnie czy giełdy) i właściwie chyba nic więcej.
Piffko PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni :)

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:02:10 pm »
Jeśli chcą współpracować, wiedzą gdzie można znaleźć PLC. Wyciągnąć dłoń w pozytywnym geście jednym lub dwoma postami można, na więcej sam nie wiem ... szkoda czasu ?

TeDY

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2016, 02:31:51 pm »
Pawle powiedz, "konkurencja" co masz przez to na myśli ?
Bo jeżeli chodzi o forum http://plnc.pl/ to nie jest to forum oficjalne PLNcoina, więc tutaj jak uważasz, a jeżeli chcesz "wymiany działów z nami (PLNc) możemy tak zrobić, ja wrzucę dział o PLC a Ty tutaj o PLNc ;)

Ale to kwestia dogadania
:)

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2016, 12:56:39 pm »
Konkurencja czyli PLNc i PCC. Ktoś wykupił domeny plnc.pl i polishcoin.pl przekierował je na forum o znanej mi już kolorystyce. Uznałem więc ze jest to reaktywacja.

Podaj mi adres forum oficjalnego to sobie go obejrzę :-)

wargo

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • Kopalnia PLC
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2016, 09:28:10 am »
Podaj mi adres forum oficjalnego to sobie go obejrzę :-)
http://board.plncoin.org

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2016, 01:03:25 pm »
Ładne nie powiem :-) ale już widzę po przejrzeniu kilku tematów stare żale o jakieś zrzutki na serwer, zapewnianie o tym że już to będzie ostatnie forum.

Kiepsko to wygląda na moje oko

lamar

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2016, 06:23:49 pm »
Konkurencja? Serio?

Jako osoba przyglądająca się nieco z boku i obserwująca rozwój różnych walut tego nie rozumiem.
Ja już wiem, że wokół tych wszystkich polskich kryptowalut robi coś może z 10 osób i są one jeszcze podzielone przez jakieś niezrozumiałe zaszłości. Ostatnio moda na fora powstała co może budzić optymizm ale obserwuję co się tam dzieje i dzieje się wielkie NIC - na każdym z tych forów pustki co dogłębnie pokazuje marazm.

Nie rozumiem tej postawy. Na rynku są już setki kryptowalut, te polskie nie brylują ale to te polskie to "konkurencja"? Wszystkie waluty potrzebują przede wszystkim zainteresowania i organizacji zainteresowanych osób. Gdyby nawet te 10 osób skoncentrowało się na współpracy i wzajemnej pomocy myślę, że każda z polskich walut by na tym zyskała (swego czasu, jak było głosowanie na crypotopii na PLNc brakowało co miesiąc może ze 2-3 osoby, żeby wygrać).
W świecie kryptowalut ogólnie wiele się dzieje, wiele jest przedsięwzięć, głosowań - wystarczyłoby się zorganizować i szanse na promocję miałaby każda. Dlaczego nie potraficie pomyśleć takimi kategoriami?

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2016, 09:55:55 pm »
Pominę zaszłości historyczne z okresu 2014 roku i początku projektu bo to już wielokrotnie wałkowałem i nie chcę po raz kolejny wracać do tego wątku. Skupię się na sprawach zaistniałych od sierpnia 2014 kiedy to zacząłem wyciągać projekt z kupy łajna w jakiej się wówczas znajdował. Jeżeli chodzi o PLNc to sprawa wygląda tak, że około 2 lata temu zrobiłem im portfel pod androida, ówczesny dev, właściciel albo ktokolwiek przedzwonił do mnie z poleceniem abym usunął portfel ze sklepy google play motywując to ze mu interesy psuję. Wówczas zrobiłem to tylko po to aby im pomóc gdyż widziałem jaka kupa była w portfelu jaki wydali. Pierwszy zgrzyt i odwołanie się do zdrowego rozsądku z pytaniem ale o co chodzi. Nie długo było trzeba było czekać aż jakimś cudem (zapewne sprzedaż) domena polcoin.pl trafiła w ręce ówczesnej jeszcze prężnie działającej ekipy PLNc, kontaktowałem się w sprawie odkupienia. Zostałem spuszczony w kanał stwierdzeniem że mogę ją odkupić za sumę 5 cyfrową. Tak oto powstał drugi zgrzyt. W sprawie PCC wygląda sprawa jeszcze prościej gdyż nie mamy zasobów na hostowanie kolejnych usług tylko w ramach pro publico bono. Oferowali wymiane działów na forach gdzie nic się nie dzieje w zamian za przywrócenie synchronizowania się portfela i uruchomienie kopalni. Moim zdaniem nie było w tym równowagi dlatego zaproponowałem płatne rozwiązanie tak jak to miało miejsce w przypadku prototanium. Nadmienię, iż są do dziś zadowoleni z naprawy ich portfela :-)

Ja z własnej strony chętnię podejmę współpracę z ludzmi z projektów PLNc i PCC ale na zasadzie wymiany umiejętności i usług 1:1 z zachowaniem poszanowania drugiej osoby. Nie na zasadzie daj nam wszystko co umiesz a my może ci coś tam pomożemy. Proponowałem aby PCC pomogło mi pozycjonowac projekt Polcoin bo tutaj lekko mówiąc leży odłogiem praca - zero odzeswu.

lamar

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2016, 05:11:02 pm »
OK. Tyle tylko, że to ma małe znaczenie - no chyba, że robicie te waluty dla siebie. Ale to by się chyba kłóciło z ideą waluty.

Niedługo minie rok jak wbiłem na te Wasze fora i jako użytkownika "kibica" mało mnie interesują te zakulisowe rozgrywki. Ja chciałbym widzieć w tych naszych walutach coś więcej niż taplanie się w bagnie kilku osób - a tak to teraz wygląda - szarpanie się pojedynczych osób, każda ciągnąca w swoją stronę i gówno z tego wynika. Chciałbym, żeby tutaj tworzyło się jakieś community - zgrane, potrafiące osiągać jakieś cele. I nie mówię tutaj o robieniu wyrzeczeń, ponoszeniu kosztów.
Chodzi o poszerzenie liczby użytkowników, jakąś interakcję między nimi. Tego nie ma i przez cały rok na żadnej rodzimej walucie nie widziałem żadnej akcji. Każda z tych walut potrzebuje ludzi a tych nikt nie potrafi z zewnątrz przyciągnąć.

Przykład? Każda z walut potrzebuje minimum jeszcze jednej giełdy. I co? Giełd brakuje? No chyba nie. Ale nie macie siły, żeby się wbić czy wygrać w głosowaniu. Przynajmniej oddzielnie. A wystarczyłoby się skoordynować, zrobić troszkę hałasu i po kolei wprowadzać waluty na giełdy wspólnymi siłami. Brakuje polskiej giełdy? Napisze maila 3 osoby to wątpię, żeby ktoś dodał ale napisze 20 osób to już będzie widoczne i ma szanse powodzenia.

Ktoś Was zaprosił na forum (mniejsza o to z jakiego powodu - szybko się okazało, że zapał był słomiany bo forum już nie ma) i co? Dostał plaskacza chyba z każdej strony. A jakby się tam zaplątał jakiś nowy, ciekawy użytkownik to by się dowiedział zapewne i o tym forum i możliwe, że jeden człowiek więcej przy PLC - już by się opłacało.

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2016, 08:39:53 pm »
Chodzi o poszerzenie liczby użytkowników, jakąś interakcję między nimi. Tego nie ma i przez cały rok na żadnej rodzimej walucie nie widziałem żadnej akcji. Każda z tych walut potrzebuje ludzi a tych nikt nie potrafi z zewnątrz przyciągnąć.

Nie pytaj co waluta może zrobić dla Ciebie, patrz co ty możesz zrobić dla waluty

Każda z walut potrzebuje minimum jeszcze jednej giełdy.
Polska giełda z altcoinami bitorado przestała świadczyć usługi dla PLC, w ogóle przestała funkcjonować jako giełda moim zdaniem. Na giełdzie yobit.net opłaciłem wprowadzenie na nią Polcoina, od 3 tygodni czekam piszę tickety i robię co mogę aby ich zmobilizować. Tak de facto jakbyś spojrzał na sytuację altcoinów realnie to byś doszedł do wniosku że nie ma obecnie giełd gdzie wprowadza się walutę przez głosowanie (jeżeli są to przepraszam, już się biorę za organizację głosowania a Ciebie proszę o podanie linków). Nowa giełda polska z Polcoinem miała powstać, na tą chwilę nie mam informacji jak idzie postęp prac za wyjątkiem informacji o beta testach. Wspominałem o tym na facebooku.

Ktoś Was zaprosił na forum
Zapał był słomiany bo wynikał tylko i wyłącznie z jednorazowego zrywu, brak było realnych podstaw i wiedzy technicznej jak to dalej pociągnąć. Dodatkowo zespół odpowiedzialny za PLNc stwierdził że to nie jest zalecane forum. Osoba odpowiedzialna za forum plnc.pl dużo maili ze mną wymieniła (o wiele więcej niż kiedykolwiek ktokolwiek z zespołu PLNc więc nie możesz mi zarzucić braku chęci współpracy, po prostu skończyłem z rozdawaniem swojej wiedzy na lewo i prawo. Pomóc mogę dalej ale tylko rzucić światło gdzie szukać rozwiązania a nie dostarczyć kompletne rozwiązanie od A do Z. 

Patrząc na budowanie społeczności to spójrz choćby na paylink.polcoin.pl z mapą, spójrz na facebooka i akcje polcoin pod choinkę, 0,5kg czereśni do każdego zakupu. To mało? Moim zdaniem nie, a w szczególności biorąc pod uwagę stanowcze "zgiń przepadnij altcoinie" kierowane ze środowiska powiązanego z BTC w Polsce.

wargo

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • Kopalnia PLC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:11:50 am »
Jeżeli chodziło o plnc.pl to zablokowane :P

lamar

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:53:13 pm »
No tego to ja już w ogóle nie rozumiem.
Koleś wykupił 2 domeny i zwinął interes jeszcze zanim ktokolwiek się o nim dowiedział.

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:16:22 pm »
Gość strzelił focha, obraził się na rzeczywistość i pojechał na dobre-wakacje :-)
No to .. pa.

Cybersquatting w nędznym wydaniu.