1068 Wiadomości w 121 wątkach, - wysłana przez 113 użytkowników - Najnowszy użytkownik: Kampi

Autor Wątek: Polcoin-wallet  (Przeczytany 27451 razy)

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Polcoin-wallet
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 24, 2021, 01:58:39 pm »
Link do programu. To jest pod windowsa. https://github.com/Rav3nPL/CoinControl/releases/tag/v1.1

Tutaj link do wątku na bitcoin.pl https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=272331
Wielkie dzięki. Będę to sobie testował. :)

wargo

• KGW
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • Kopalnia PLC
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 31, 2021, 02:56:38 pm »
Zapewne dostawałeś wiele transakcji na małą kwotę. Jest jakiś ustalony limit wielkości transakcji. Wydając Polcoiny otrzymane z takich transakcji, zwiększasz rozmiar nowej transakcji, bo ona wskazuje w sobie wszystkie te otrzymane, z których uda się zebrać wystarczającą sumę jaką chcesz wysłać.
Zapewne masz rację, ale jest ale...
Od kilkunastu dni wpadają często małe kwoty, ale wciąż takie same (prawie takie same). Można by rzec, że cały czas to samo. I teraz chcę wysłać np. 2000. I idzie. Za chwilę chcę znowu wysłać 2000 i już nie idzie mimo, ze kwota składa się z praktycznie takich samych transakcji. Tak przynajmniej to rozumiem. Zmniejszam więc kwotę do 1800 i dalej za duża, zmniejszam tak do 1500, 1300 i wreszcie idzie, Gdybym chciał wysłać kolejną to muszę zejść do poniżej 1000, bo było by za dużo. A przecież kwoty cały czas składają się z takich samych/podobnych transakcji.
A teraz co by było gdybym chciał przesłać większą kwotę? Np. 50000. Wysyłać bym musiał po jednym tysiącu? Prawidłowość jest mniej więcej taka, że jeśli chcę wysyłać kwoty w krótkim odstępie czasowym, to kolejna wysyłka musi być o połowę niższa. Dziwnym jest również to, że jeśli dzisiaj wyślę 1000 (bo tyle mogłem i drugi 1000 to już za dużo), na drugi dzień mogę wysłać pierwszą np. 2500 i znów kolejne coraz mniejsze.
Oprócz tych małych właściwych transakcji mogło w końcu zacząć dokładać na wejścia reszty z poprzednich transakcji "zbierających" te drobne. A że wartości z reszty są mniejsze to musi ich wybrać więcej, więc transakcja jest większa.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 31, 2021, 04:46:59 pm »
Oprócz tych małych właściwych transakcji mogło w końcu zacząć dokładać na wejścia reszty z poprzednich transakcji "zbierających" te drobne. A że wartości z reszty są mniejsze to musi ich wybrać więcej, więc transakcja jest większa.
Powiem tak. Ilość składowych oczywiście przekłada się na wielkość całej transakcji. Na ten moment, największą transakcję jaką wysłałem to 88kB. Tu pytanie, jaka jest maksymalna wielkość? 100kB?
I wreszcie pytanie nr 2, czy ktoś wie wg. jakiego klucza pobierane są poszczególne kwoty znajdujące się w portfelu do całej transakcji, tzn. czy to jest np. FIFO, czy też wg. priorytetu, czy też wg. kwoty, a może jeszcze wg. czegoś innego? Losowo to raczej nie jest.

wargo

• KGW
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • Kopalnia PLC