1032 Wiadomości w 119 wątkach, - wysłana przez 112 użytkowników - Najnowszy użytkownik: jarodrak35

Autor Wątek: Polcoin-wallet  (Przeczytany 26616 razy)

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Polcoin-wallet
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 12, 2021, 07:09:20 pm »
Jest taki klient faktycznie.
Ale pytaniem jest jakie zmiany poszły w tych 1.6.1.1 i 1.6.2.1 w stosunku do 1.6.0.1?
Wydaje się, że skoro były zmiany, to oczywiście oczekiwałem, że taki nowy porfel się pojawi. I pytanie jeszcze jedno, może to, że mam 1.6.0.1 powoduje, że nie mogę nic wysłać?

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 12, 2021, 07:41:24 pm »
Raczej nie to. Ja z tej wersji portfela wysyłałem i transakcje się pojawiały. Co prawda ze względu na mocno spuchnięty wallet temat odpóściłem i zacząłem robić klienta electrum bo pełny portfel kompa mi zabijał.

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 12, 2021, 09:03:46 pm »
Jest taki klient faktycznie.
Ale pytaniem jest jakie zmiany poszły w tych 1.6.1.1 i 1.6.2.1 w stosunku do 1.6.0.1?
Wydaje się, że skoro były zmiany, to oczywiście oczekiwałem, że taki nowy porfel się pojawi. I pytanie jeszcze jedno, może to, że mam 1.6.0.1 powoduje, że nie mogę nic wysłać?

1.6.2.1 zawierał przepisane linijki kodu zgodne z wersją c11 kompilatora, nie bylo zmian funkcyjnych

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 12, 2021, 09:25:23 pm »
1.6.2.1 zawierał przepisane linijki kodu zgodne z wersją c11 kompilatora, nie bylo zmian funkcyjnych
Jednym słowem zmiany są techniczne, a nie funkcjonalne.
Czy ten komunikat który mi się wyświetla o aktualizacji, to jakiś automat, który sam porównuje wersje w sieci i jeśli znajdzie wyższą, to daje ten komunikat?:
"URGENT: Alert key compromised, upgrade required"

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 12, 2021, 10:26:29 pm »
@pdrobek
Zmień nazwę pliku portfela na serwerze oraz link. Ściąga się wersję 1.6.0.1 a jak się odpali to pokazuje się wersja 1.6.1.1

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 12, 2021, 11:09:08 pm »
Jednym słowem zmiany są techniczne, a nie funkcjonalne.
Czy ten komunikat który mi się wyświetla o aktualizacji, to jakiś automat, który sam porównuje wersje w sieci i jeśli znajdzie wyższą, to daje ten komunikat?:
"URGENT: Alert key compromised, upgrade required"

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=23228

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 13, 2021, 06:02:31 pm »

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 16, 2021, 08:41:33 pm »
Od Raven3n dostałem kod z Bitcoin-a w wersji 0.18.

Możesz gdzieś tą wersję wystawić?

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 17, 2021, 10:23:43 pm »
Od Raven3n dostałem kod z Bitcoin-a w wersji 0.18.

Możesz gdzieś tą wersję wystawić?

W sumie to nie wiem, pewnie nic nie będzie miał przeciwko ale jak sam mówił ten kod jest mocno jeszcze do dopracowania. Zapytam i jak się zgodzi to wystawię

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 21, 2021, 10:18:19 pm »
Panowie, proszę odpowiedzcie mi na kolejne lamerskie pytanie.
Z portfela wypłacam PLC na inny adres (prtfel). Na początku przelewam np. 10000, a za chwilę nie mogę już przesłać takiej samej kwoty, gdyż dostaję info "Transakcja zbyt duża". Zmniejszam więc na np. 5000 i transakcja idzie. Teraz kolejne 5000 i znów transakcja zbyt duża. Po kilku dniach jestem na poziomie 1000, a i to czasem jest zbyt duże. Jak więc przesłać ilość np 5000 skoro już 1000 jest za dużo? I czemu tak jest?

wargo

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • Kopalnia PLC
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 22, 2021, 12:29:26 am »
Zapewne dostawałeś wiele transakcji na małą kwotę. Jest jakiś ustalony limit wielkości transakcji. Wydając Polcoiny otrzymane z takich transakcji, zwiększasz rozmiar nowej transakcji, bo ona wskazuje w sobie wszystkie te otrzymane, z których uda się zebrać wystarczającą sumę jaką chcesz wysłać.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 22, 2021, 12:50:31 am »
Zapewne dostawałeś wiele transakcji na małą kwotę. Jest jakiś ustalony limit wielkości transakcji. Wydając Polcoiny otrzymane z takich transakcji, zwiększasz rozmiar nowej transakcji, bo ona wskazuje w sobie wszystkie te otrzymane, z których uda się zebrać wystarczającą sumę jaką chcesz wysłać.
Zapewne masz rację, ale jest ale...
Od kilkunastu dni wpadają często małe kwoty, ale wciąż takie same (prawie takie same). Można by rzec, że cały czas to samo. I teraz chcę wysłać np. 2000. I idzie. Za chwilę chcę znowu wysłać 2000 i już nie idzie mimo, ze kwota składa się z praktycznie takich samych transakcji. Tak przynajmniej to rozumiem. Zmniejszam więc kwotę do 1800 i dalej za duża, zmniejszam tak do 1500, 1300 i wreszcie idzie, Gdybym chciał wysłać kolejną to muszę zejść do poniżej 1000, bo było by za dużo. A przecież kwoty cały czas składają się z takich samych/podobnych transakcji.
A teraz co by było gdybym chciał przesłać większą kwotę? Np. 50000. Wysyłać bym musiał po jednym tysiącu? Prawidłowość jest mniej więcej taka, że jeśli chcę wysyłać kwoty w krótkim odstępie czasowym, to kolejna wysyłka musi być o połowę niższa. Dziwnym jest również to, że jeśli dzisiaj wyślę 1000 (bo tyle mogłem i drugi 1000 to już za dużo), na drugi dzień mogę wysłać pierwszą np. 2500 i znów kolejne coraz mniejsze.

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 22, 2021, 09:03:50 pm »
Zapewne masz rację, ale jest ale...
Od kilkunastu dni wpadają często małe kwoty, ale wciąż takie same (prawie takie same). Można by rzec, że cały czas to samo. I teraz chcę wysłać np. 2000. I idzie. Za chwilę chcę znowu wysłać 2000 i już nie idzie mimo, ze kwota składa się z praktycznie takich samych transakcji. Tak przynajmniej to rozumiem. Zmniejszam więc kwotę do 1800 i dalej za duża, zmniejszam tak do 1500, 1300 i wreszcie idzie, Gdybym chciał wysłać kolejną to muszę zejść do poniżej 1000, bo było by za dużo. A przecież kwoty cały czas składają się z takich samych/podobnych transakcji.
A teraz co by było gdybym chciał przesłać większą kwotę? Np. 50000. Wysyłać bym musiał po jednym tysiącu? Prawidłowość jest mniej więcej taka, że jeśli chcę wysyłać kwoty w krótkim odstępie czasowym, to kolejna wysyłka musi być o połowę niższa. Dziwnym jest również to, że jeśli dzisiaj wyślę 1000 (bo tyle mogłem i drugi 1000 to już za dużo), na drugi dzień mogę wysłać pierwszą np. 2500 i znów kolejne coraz mniejsze.

W polcoin-core w ustawieniach --> portfel włącz sobie "włącz funkcje kontroli monet" wówczas przy wysyłaniu będziesz mógł sam ręcznie określić jakie tx wchodzić będą w budowaną nową transakcję. Jeżeli masz od "pierona" txin to dla zdrowia psychicznego warto poszukać sobie jakiegoś skryptu do organizowania tych tx-inów do większych transakcji poprzez pakowanie ich i wysyłanie do większych. Lata temu rav3n zrobił taki soft do automatyzacji tego. Ze 2 razy go użyłem a potem ręcznie jechałem z tym.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 23, 2021, 12:01:55 am »
W polcoin-core w ustawieniach --> portfel włącz sobie "włącz funkcje kontroli monet" wówczas przy wysyłaniu będziesz mógł sam ręcznie określić jakie tx wchodzić będą w budowaną nową transakcję. Jeżeli masz od "pierona" txin to dla zdrowia psychicznego warto poszukać sobie jakiegoś skryptu do organizowania tych tx-inów do większych transakcji poprzez pakowanie ich i wysyłanie do większych. Lata temu rav3n zrobił taki soft do automatyzacji tego. Ze 2 razy go użyłem a potem ręcznie jechałem z tym.
Dzięki, potestuję to, choć to nie rozwiązuje do końca tej kwestii. Pamiętam gdzieś tą rozmowę, gdzie właśnie rav3n cos zrobił do 'scalania', ale jak sadzę pewnie jest to soft, który raczej nie chodzi na wingrozie, a ja tylko takim czymś dysponuję. Pozostanie mi pewnie 'scalanie' poprzez wysyłanie w jedną i drugą stronę coraz większych kwot.

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 23, 2021, 09:59:39 am »
Link do programu. To jest pod windowsa. https://github.com/Rav3nPL/CoinControl/releases/tag/v1.1

Tutaj link do wątku na bitcoin.pl https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=272331
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2021, 03:30:41 pm wysłana przez chmielo »