926 Wiadomości w 112 wątkach, - wysłana przez 106 użytkowników - Najnowszy użytkownik: Kamilbsg

Autor Wątek: Polcoin-wallet  (Przeczytany 5574 razy)

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
Odp: Polcoin-wallet
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 20, 2017, 11:32:56 am »
Przy configure wywala mi się na:

checking for RAND_egd in -lcrypto... no
configure: error: Detected LibreSSL: This is NOT supported, and may break consensus compatibility!

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 20, 2017, 01:26:58 pm »
kompiluj z uzyciem openssl :-)

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 15, 2018, 12:03:58 pm »
Dziś dzięki bardzo dużej pomocy @chmielo udało się zintegrować polcoin-wallet i electrum. Wczytywanie portfeli papierowych od 1.0.8 możliwe!

Super!

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 15, 2018, 05:05:51 pm »
Super.

Gdyby jeszcze na Note4 od 8h instalacja nie zatrzymywałaby się na "Pobieranie..."

/edit
Poszło.

Teraz jeszcze tylko problem odtworzenia portfela mobilnego z backupu ... jakieś sposoby?

/edit
Jest w aplikacji :-) Saldo się tworzy :-)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 09:00:46 pm wysłana przez 91az »

messerschmidt

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 15, 2018, 10:17:32 pm »
No i ładnie.
Spytam się przy okazji o te usługi oparte na Polcoinie.
Aktualne to jeszcze?

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 18, 2018, 02:04:09 am »
Halo !!! Panowie, o co chodzi z nowym portfelem. Właśnie się dowiedziałem o nim w taki sposób, że na telefonie dostałem informację, że zaktualizował się mój portfel.
Niby fajnie, tylko po otwarciu, nie mam na nim żadnych PLC !!! Gdzie one są? O co chodzi? Na drugim telefonie, również zrobiła się aktualizacja, ale tam miałem zero środków więc nie problem. Chociaż portfel nie pokazuje żadnych operacji, mimo, że przecież były.
Jak mam odzyskać środki? Nie było ich tam wiele, ale jednak. 

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 18, 2018, 11:20:24 am »
Nowa wersja instaluje się od zera włącznie z wygenerowaniem nowego seed, klucza priv i tym samym adresu, na którym nic nie znajdziesz. Nie bez powodu portfel krzyczy na ekranie startowym o przeniesieniu środków na inny portfel i zrobieniu backupu przed reinstalacją.

Odtwórz priv z backupu. Aplikacja -> menu kontekstowe (trzy kropy w prawym górnym rogu) -> Bezpieczeństwo -> Importuj klucz prywatny -> wskaż plik z backupem portfela sprzed aktualizacji -> wpisz hasło jakim zabezpieczyłeś backup -> poczekaj na zregenerowanie portfela (aplikacja przejrzy blockchain w poszukiwaniu transakcji związanych z zaimportowanym kluczem) -> saldo powinno zostać odtworzone

Voila.

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 18, 2018, 12:35:56 pm »
@pdrobek Na easycon ludzie skarżą się na utratę środków po reinstalacji apki android. Fakt przydałby się jakiś proces migracji portfela lub wymuszenia zrobienia kopii bezpieczeństwa z poprzedniej wersji przed nadpisaniem nową. Ludzie nie czytają, a jak czytają to nie rozumieją, a jak zrozumieją to i tak tego nie zrobią (kopia bezpieczeństwa). Takie czasy, że trzeba myśleć za innych

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 18, 2018, 03:14:02 pm »
Nie bez powodu portfel krzyczy na ekranie startowym o przeniesieniu środków na inny portfel i zrobieniu backupu przed reinstalacją.

Niestety, ale nie masz racj. Nic na ekranie startowym nie krzyczy i nie krzyczało. Wygląda to dokładnie tak:
1. portfel nie otwierany już z ponad miesiąc
2. nagle info systemowe o zaktualizowanych apkach a w tym polcoin wallet. Otwieram polcoin wallet, a tam pusto.
Taka operacja odbyła się automatyczni na dwóch telefonach

Nie posiadam żadnego backupu, bo środków nie było tam wiele, ale liczy się sam fakt. Właściwie bez najmniejszego udziału - utrata środków.

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 18, 2018, 04:01:36 pm »
Odnośnik na dole: "przeczytaj instrukcję bezpieczeństwa"?
Kojarzę też po pierwszej instalacji długi tekst o kopii bezpieczeństwa po pierwszym uruchomieniu zamiast listy transakcji.

Cóż, ja nie pozwalam na aktualizacje bez mojego zatwierdzenia (automat), tym bardziej w przypadku apk krytycznych. Robię to po przeczytaniu listy zmian. Dziwny jestem. Fakt. Jakoś z tym da się żyć :-)

pdrobek

• KGW
  • *
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 18, 2018, 04:04:22 pm »
Na brak backupu nic nie poradze, celowo zostawilem aplikacje w 1.0.7 na play.google aby starsze telefony tez mogly miec ograniczona ale sprawan aplikacje.

Samo sie uaktualnilo bo mialem wlaczona auto aktualizacje w google - za to tez nie mozesz miec do mnie pretensji.

Kazda nowa instalacja na dole pisze o koniecznosci backupu, to samo dotyczylo portfeli w wersjach nizszych.

W FB celowo wspomnialem o backupie albo wytrasferowaniu wszystkich PLC z portfela aby uniknac problemow, nie moge czytac i robic za wszystkich koniecznych krokow.

Mialem kilka interwencji z anglii w sprawie uaktualnienia ale konczyly sie podziekowaniami bo ludzie mieli kopie bezpieczenstwa