969 Wiadomości w 117 wątkach, - wysłana przez 106 użytkowników - Najnowszy użytkownik: Kamilbsg

Autor Wątek: Polcoin-wallet  (Przeczytany 23736 razy)

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Polcoin-wallet
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:02:43 pm »
20:56:55

getpeerinfo

20:56:55

[
{
"addr" : "46.21.220.2:9338",
"services" : "00000001",
"lastsend" : 1497812195,
"lastrecv" : 1497812195,
"bytessent" : 291,
"bytesrecv" : 308,
"conntime" : 1497811954,
"version" : 70002,
"subver" : "",
"inbound" : false,
"startingheight" : -1,
"banscore" : 0
},
{
"addr" : "212.59.240.120:9338",
"services" : "00000000",
"lastsend" : 1497812167,
"lastrecv" : 1497812208,
"bytessent" : 140,
"bytesrecv" : 61,
"conntime" : 1497812167,
"version" : 0,
"banscore" : 1
},
{
"addr" : "78.8.188.249:9338",
"services" : "00000000",
"lastsend" : 1497812196,
"lastrecv" : 1497812207,
"bytessent" : 140,
"bytesrecv" : 61,
"conntime" : 1497812196,
"version" : 0,
"banscore" : 1
}
]
Mówiąc szczerze to ja nawet nie mam polcoin.conf . W poprzedniej wersji miałem, ale jak wiesz były problemy z synchronizacją, więc wywaliłem wszystko, zainstalowałem nowego QT i podłożyłem wallet.dat. I wówczas ruszyło. Teraz sie przyglądam, ale polcoin.conf wogóle teraz nie ma. Zrobię go i dodam te seedy i zobaczymy. Chociaż jakoś do wczoraj nie było problemów z synchronizacją, a dzisiaj jest. Czy easycoin ma również ten sam problem?

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:07:29 pm »
Widzę że masz połączenie z moim nodem - wczoraj miałem problem u siebie, ale w tym momencie już wszystko do normy wróciło. Dorzuciłem węzły do polcoin.conf, więc na przyszłość już raczej problemów nie powinno być.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:27:26 pm »
No i powiem tak, mam teraz 5 aktywnych połączeń, ale synchronizacji brak. Żeby nie było, dotyczy to dwóch porfe;i na różnych kompach i w różnych lokalizacjach.

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:32:38 pm »
A na którym bloku stanęła synchronizacja?

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:44:25 pm »
Miałem miały urlopik i dzisiaj włączyłem portfele. W jednym mam z przed 7 dni na bloku:  1100385 a na drugim z przed 6 dni na bloku: 1102597
Mówiąc szczerze włączyłem portfele po komunikacie na easycoin.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:53:24 pm »
Oooo, dziwne, ruszyła synchronizacja po prawie godzinie czekania.

chmielo

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:57:41 pm »
Mi wczoraj stanęło na jednym bloku - numeru już w tym momencie nie pamiętam, ale nawet reindex nie pomógł, musiałem wszystko usunąć i od nowa zaciągnąć. Może spróbuj reindex'a.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:09:31 pm »
Na razie chyba nie potrzebuję reindexu, bo jeden już się zsynchronizował, a drugi jest w trakcie.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 20, 2017, 03:45:51 pm »
Chyba jednak coś nie jest tak z siecią PLC. Nie znam się specjalnie na tym, ale mamy chyba jakieś poważne problemy. Gliełdy (obie) praktycznie nie księgują wpłat i wypłat.
Ja ponownie wracam do synchronizacji:
Historia w skrócie:
1. Dwa portfele w wersji 1.5 - jeden pod Win7 drugi na Win8.1 - wszystko pracuje poprawnie
2. Wdrożenie DGW
3. Podmiana execa qt na wersję 1.6 na obu portfelach.
4. Po podmianie brak synchronizacji.
5. Całkowite odinstalowanie portfeli i na czysto wgranie tego z DGW i podłożenie wallet.dat - synchronizacja rusza i wydaje się wszystko OK.
6. Przez około tydzień portfele nie były uruchamiane, aż wreszczie zauważyłem komunikat z easycoin o problemach. Uruchamiam więc portfele. Synchronizacji brak.
7. za radą pdrobek tworzę polcoin.conf i dodaję odpowiednie wpisy - po jakiejś godzinie oczekiwania jeden prtfel (win8) synchronizuje się, a drugi wciąż stoi. Ten zsynchronizowany wyłączam.
8. ten co stał, wykonuję reindex i synchronizuje się a później jego również wyłączam
9.Dzisiaj uruchamiam portfel na win7 (ten po reindex) i co? brak synchronizacji. są 4 połączenia i tak stoi bez synchronizacji. ostatni blok to 1 112 210
Do drugiego portfela na razie nie mam dostępu i uruchomię go wieczorem. Jednym słowem, problemy są od samego początku zmiany na DGW (przynajmniej u mnie i na giełdach - chociaż nie wiem, czy na giełdach borykają się z tym samym - ale faktem jest, że również mają problemy)

Kontynuacja:
No i teraz mam portfel ten na win8. Uruchamiam i oczywiście synchronizacji brak. Przy pierwszym uruchomieniu jest komunikat że nie ma dostępnego źródła bloków. Połączeń jest 4 i stoi na bloku 1 111 273.
Po kilku minutach zamykam portfel i uruchamiam ponownie. Teraz mam komunikat Trwa synchronizacja i jest 5 połączeń ale i tak nic się nie dzieje tylko stoi na podanym wcześniej bloku.
Pewnie mógłbym zrobić reindeksację i synchronizacja by była, ale mając już takie doświadczenie jest prawie pewne, że jak jutro ponownie otworzę portfel to synchronizacji nie będzie. Raczej śmiesznym by było za każdym razem robić reindeksację, aby zsynchronizować portfel.

Ciekaw jestem, czy ja jako jedyny mam takie problemy? Z komunikatu na easycoin, również jeden user pisał o braku synchronizacji. Podejrzewam, że problem może dotyczyć większości, a przynajmniej tych na windowsach.
Z drugiej strony zastanawiam się czy to ma sens, bo i tak nie ma gdzie wysłać tych PLC. Obie giełdy stoją w tym zakresie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2017, 07:18:18 pm wysłana przez kecav »

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 20, 2017, 07:43:00 pm »
Chyba jednak coś nie jest tak z siecią PLC. Nie znam się specjalnie na tym, ale mamy chyba jakieś poważne problemy. Gliełdy (obie) praktycznie nie księgują wpłat i wypłat.
Ja ponownie wracam do synchronizacji:
Historia w skrócie:
1. Dwa portfele w wersji 1.5 - jeden pod Win7 drugi na Win8.1 - wszystko pracuje poprawnie
2. Wdrożenie DGW
3. Podmiana execa qt na wersję 1.6 na obu portfelach.
4. Po podmianie brak synchronizacji.
5. Całkowite odinstalowanie portfeli i na czysto wgranie tego z DGW i podłożenie wallet.dat - synchronizacja rusza i wydaje się wszystko OK.
6. Przez około tydzień portfele nie były uruchamiane, aż wreszczie zauważyłem komunikat z easycoin o problemach. Uruchamiam więc portfele. Synchronizacji brak.
7. za radą pdrobek tworzę polcoin.conf i dodaję odpowiednie wpisy - po jakiejś godzinie oczekiwania jeden prtfel (win8) synchronizuje się, a drugi wciąż stoi. Ten zsynchronizowany wyłączam.
8. ten co stał, wykonuję reindex i synchronizuje się a później jego również wyłączam
9.Dzisiaj uruchamiam portfel na win7 (ten po reindex) i co? brak synchronizacji. są 4 połączenia i tak stoi bez synchronizacji. ostatni blok to 1 112 210
Do drugiego portfela na razie nie mam dostępu i uruchomię go wieczorem. Jednym słowem, problemy są od samego początku zmiany na DGW (przynajmniej u mnie i na giełdach - chociaż nie wiem, czy na giełdach borykają się z tym samym - ale faktem jest, że również mają problemy)

Kontynuacja:
No i teraz mam portfel ten na win8. Uruchamiam i oczywiście synchronizacji brak. Przy pierwszym uruchomieniu jest komunikat że nie ma dostępnego źródła bloków. Połączeń jest 4 i stoi na bloku 1 111 273.
Po kilku minutach zamykam portfel i uruchamiam ponownie. Teraz mam komunikat Trwa synchronizacja i jest 5 połączeń ale i tak nic się nie dzieje tylko stoi na podanym wcześniej bloku.
Pewnie mógłbym zrobić reindeksację i synchronizacja by była, ale mając już takie doświadczenie jest prawie pewne, że jak jutro ponownie otworzę portfel to synchronizacji nie będzie. Raczej śmiesznym by było za każdym razem robić reindeksację, aby zsynchronizować portfel.

Ciekaw jestem, czy ja jako jedyny mam takie problemy? Z komunikatu na easycoin, również jeden user pisał o braku synchronizacji. Podejrzewam, że problem może dotyczyć większości, a przynajmniej tych na windowsach.
Z drugiej strony zastanawiam się czy to ma sens, bo i tak nie ma gdzie wysłać tych PLC. Obie giełdy stoją w tym zakresie.

Lipa jest w portfelach pod Windows! Temat muszę rozwiązać.

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 20, 2017, 07:52:45 pm »
No i po kilku próbach uruchomienia nagle wystartowała synchronizacja.

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:48:15 pm »
Zwracam się z wielkimi przeprosinami do wszystkich, których problem synchronizacji dotknął osobiście

Błąd wynikał z mojego pośpiechu i niedbalstwa co do środowiska developerskiego przy kompilowaniu wersji pod Windows. Problem był jakiś czas temu usunięty z githuba w ostatnim commicie. Nie wykonałem
git pull
na jednym z lokalnych repo które służyło jako źródło dla wersji qt dla Windows. W swoim ograniczeniu nie skojarzyłem faktów że ludzie używają wersji polcoin-qt pod Windowsa a nie polcoind na repo którego ww polecenie wykonałem (wersji konsolowej - jak ja) Dopiero telefon od właściciela giełdy easycoin uświadomił mi że jest na serio @%Y^@^&$$!$#$$ w sieci. Pośpiech i zgubne działanie trolla/multipoola zaowocowało również odejściem od starego dobrego sposobu dystrybuowania wersji instalacyjnych pod Windows. Niniejszym naprawiam ww błędy i udostępniam instalator z poprawną wersją polcoin-qt na której nie występują problemy z synchronizacją.

reasumując jeżeli w debug.log były wpisy typu

ProcessMessage(inv, 34) FAILED
lub

IP:PORT Misbehaving
to po chwili taki węzeł był wycinany na minimum 24 godziny z sieci co skutkowało brakiem synchronizacji, po min 24 godzinach ponownie węzeł był akceptowany i przez chwilę łapał synchronizację.

Resumując, dotarło do mnie końcu, że w świat krypto walut weszli ludzie którzy nie mają w zwyczaju obsługiwać aplikacji z linii poleceń tj przez np polcoind.exe (jakkolwiek wygodniejsze i przyjemniejsze imho) Dlatego wg sugestii właściciela giełdy easycoin usuwam ze strony polcoin.pl tą wersję aby nie mieszać ludziom niepotrzebnie w głowie. Przepraszam jeszcze raz!

rav3n_pl

• KGW
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:20:54 pm »
Moja wina, to ja podpowiedziałem żeby zmienić protokół :/
Problem największy to to, że mamy dwie wersje kodu - bazującej na 0.8 (oficjalnej) oraz na 0.9+ ("core").
Różnią się znacznie zwłaszcza w obsłudze bazy danych (zmiana z jednego na drugiego wymaga reindexu albo ponownej pełnej synchronizacji).
"Moja" wersja Core (https://github.com/Rav3nPL/polcoin-core) działa prawidłowo na linuchu w konsoli, nie próbowałem kompilować jej do QT pod wingrozę.
Na moim domowym serwerku obie działają równolegle i prawidłowo:
/polcoin-cli getinfo
{
    "version" : 1060101,
    "protocolversion" : 70002,
    "walletversion" : 60000,
    "balance" : ,
    "blocks" : 1114042,
    "timeoffset" : 0,
    "connections" : 8,
    "proxy" : "",
    "difficulty" : 203241.53758165,
polcoind getinfo
{
    "version" : 1060001,
    "protocolversion" : 70001,
    "walletversion" : 60000,
    "balance" : ,
    "blocks" : 1114042,
    "timeoffset" : -1,
    "connections" : 4,
(-cli to "core", -d to "oficialny")
Jeżeli ktoś miałby chęć/moce/zdolności to prosiłbym o szersze przetestowanie wersji core :)
Piffko PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni :)

kecav

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:21:39 pm »
@pdrobek przestań przepraszać. Ilość włożonej Twojej pracy w ten projekt, wynagradza wszystko. Pomyłki czy błędy zdarzają się każdemu. No chyba, że ktoś nic nie robi.
Najważniejsze, że błąd jest znaleziony !!!! I wiadomo już o co chodzi.

91az

• PLC
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:45:15 pm »
@kecav True. Zgadzam się i podpisuję.
@pdrobek Zrobiłeś co do Ciebie należało. Przeprosiny przyjęte, dla mnie sprawy nie ma. Zamieszanie załatwione wzorcowo.