884 Wiadomości w 111 wątkach, - wysłana przez 101 użytkowników - Najnowszy użytkownik: MaciekRIC

Autor Wątek: Droga rozwoju Pocoina  (Przeczytany 42 razy)

messerschmidt

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Droga rozwoju Pocoina
« dnia: Listopad 30, 2017, 11:23:04 pm »
Witam.
Zarejestrowałem się tutaj jakiś czas temu i w końcu ktoś zaakceptował moją rejestrację (czekałem chyba miesiąc albo dwa  :] ).
Chyba pomógł ten SPAM rozsyłany na Forum i ktoś w końcu zajrzał do bazy danych użytkowników.
Ale mniejsza o to.

Zarejestrowałem się ponieważ chciałem się dowiedzieć jakie są plany odnośnie rozwoju Polcoina.
Moim zdaniem waluta w dłuższym okresie jest rozwojowa i trochę zakupiłem.

Ja sam widziałbym Polcoina jako polskiego Litecoina. Czyli Segwit i potem Lightning. W końcu opłaty za tranzakcje nawet na Litecoinie skoczą
i zrobiłoby sie miejsce dla Polcoina. Poza tym Lightning będzie umożliwiała atomowe swapy, czyli będzie można bez problemu wymieniać Polcoina na Bitcoina, Litecoina i na odwrót.

Ale może się mylę i tylko tak pieprzę bez sensu.

Jeszcze przy okazji się wypowiem odnośnie promocji Polcoina. Z tego co czytałem na Forum dostanie się na inne giełdy to duży koszt, a to chyba byłaby najlepsza promocja.
Moim zdaniem na zagraniczne giełdy nie ma sie co pchać bo to już wiele nie pomoże. Za granicą raczej Polcoin nikogo nie obchodzi i szanse małe.
Najlepiej byłoby się dostać na którąś z dużych polskich giełd np. Bitbay.
Są na to jakiekolwiek szanse ?

pdrobek

• KGW
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
Odp: Droga rozwoju Pocoina
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:33:09 am »
Witaj

Potwierdzenie rejestracji co jakiś przetwarzam :-) najzwyczajniej w świecie brakuje czasu na to ale mniejsza o większość. Każdy prawilny użytkownik prędzej czy później dostanie wejście na forum.

RoadMap bardzo popularne ostatnimi czasy stwierdzenie powoli się krystalizuje jego zarys. Od pewnego czasu, o ile dobrze pamiętam pracuję nad przeportowaniem bitcoinj na polcoinj. Jest to biblioteka główna dla portfela mobilnego. W międzyczasie dołożyłem kilka swoich optymalizacji do tej że biblioteki. Po pierwszych sukcesach, razem z rav3n_pl zaczniemy pracę nad portfelem Polcoina właśnie z segwitem i atomowymi swapami ;-)

Masz dokładnie rację z zagranicznymi giełdami, mało ich to interesuje czy to jest polcoin czy germancoin czy cokolwiek innego. W 2014 było już dużo alt-ów a teraz to już jest zatrzęsienie i giełdy mają ogólnie wywalone na to co to jest i po co to jest. Liczy się obrót a zatem przychód z tytułu prowizji. Tutaj nic dziwnego bo przecież serwery same się nie opłacą, ludzie pensje też chcą dostać na czas na konto. Mówię tutaj o naszych rozmowach z http://beatcoin.pl/ gdzie bez problemu moglibyśmy być notowani z tym że ja jako lider Polcoina sam nie jestem w stanie zrobić rynku :-) dlatego skupiam się na rozwoju samej sieci.

Usługi oparte o Polcoina jeżeli się uda wszystko wdrożyć tak jak jest w planach powinny w pierwszym kwartale 2018 roku  zostać uruchomione. Wolę zachować wstrzemięźliwość w nakreślaniu zarysów gdyż dopiero negocjujemy z firmami ich finalny wygląd. Co do jednej mogę tylko powiedzieć więcej, nie ma podobnej usługi na rynku PL ale na świecie już są oparte o łańcuch BTC.

Temat ostatnio

messerschmidt

• PLC
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Droga rozwoju Pocoina
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2017, 01:33:11 pm »
Ok
Dzieki za odpowiedz.
Wygląda to nienajgorzej. Powodzenia w takim razie i czekamy.